Szkoła w Niechanowie może poszczycić się odległą i bogatą historią, bowiem pierwsze wzmianki o jej istnieniu pochodzą aż z 1517 roku! Do XVIII wieku istniała szkoła parafialna, dopiero od 1920 roku odnotowano fakt powstania Publicznej Szkoły. W czasie II wojny światowej prowadzone było tajne nauczanie.

Untitled_15
DSC_8724

Od 1972 roku patronem Szkoły Podstawowej w Niechanowie jest wybitny astronom, wielki Polak – Mikołaj Kopernik. Corocznie w lutym obchodzimy uroczyście Święto Szkoły i prezentujemy postać patrona, jako wzór do naśladowania. W 2012r. uroczyście obchodziliśmy 40-lecie nadania imienia Szkole Podstawowej w Niechanowie.

Dziś nasza szkoła mieści się w nowym budynku, który został wybudowany w 1995r, zaś w 1997r, powstała hala sportowa. W 2006r nastąpiło otwarcie nowoczesnych boisk ze sztuczną nawierzchnią.  Dyrektorem Szkoły Podstawowej jest Renata Włodarczyk, wicedyrektorem Karolina Staszak.

DSC_8742
DSC_3396

Dysponujemy przestronnymi salami, w tym pracownią komputerową i pracownią ICIM. Każdego roku wzbogacamy szkołę w środki dydaktyczne i pomoce, które służą przede wszystkim naszym uczniom. Staramy się, by nasi uczniowie mogli korzystać z najnowszych technologii informacyjnych. Pozyskaliśmy z realizowanych projektów unijnych tablice interaktywne, ekrany i projektory multimedialne. Od roku szkolnego 2013/2014 obsługujemy dziennik elektroniczny.   Dysponujemy świetlicą, gabinetem pielęgniarki, stołówką.

Rozwijamy uczniowskie talenty poprzez bogatą ofertę szkoły. Uczniowie klas IV-VI uczą się języków obcych: angielskiego i niemieckiego. W klasach I-III nasi uczniowie podczas zajęć komputerowych poznają tajniki obsługi komputerów oraz programowania, uczą się również języka angielskiego. Wszyscy uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach takich kółek jak:

DSC_8734
  • informatyczne,
  • j. angielskiego,
  • j. niemieckiego,
  • polonistyczne,
  • wokalno-taneczne,
  • plastyczno-techniczne,
  • sekcja tenisa stołowego,
  • sekcja piłki siatkowej,
  • sekcja unihokeja.

Szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć sekcji tenisa stołowego i unihokeja na wszystkich etapach i szczeblach. Warunki bazowe szkoły pozwalają na rozwijanie wielu dyscyplin sportowych.

Lewandowska_Z_17-18_2_Copy

Organizujemy lub współorganizujemy wielu imprez i uroczystości o charakterze lokalnym np. Dni Niechanowa, Gminne Święto Ziemi, Apel Poległych, Święto Niepodległości, Rocznicę Konstytucji 3. Maja, Święto Pyry . Dla naszych uczniów organizujemy wycieczki, wyjazdy, piesze rajdy, rajdy rowerowe.

Realizujemy wiele projektów edukacyjnych z zakresu edukacji regionalnej, europejskiej, z zakresu profilaktyki.

Staramy się o pozyskanie środków z funduszy strukturalnych. Aktywnie współpracujemy ze wieloma instytucjami z terenu gminy i poza gminą. Nasi nauczyciele to kadra profesjonalistów, z bogatym dorobkiem zawodowym, otwarci na wszelkie zmiany i nowości. Możemy pochwalić się uzyskanymi certyfikatami np. SZKOŁA Z KLASĄ, NAUCZYCIELE Z KLASĄ, TWÓRCZY NAUCZYCIELE, CERTYFIKAT EUROPEJSKI, WIELKOPOLSKA – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO – CERTYFIKAT REGIONALNY, SZKOŁĄ BEZ PRZEMOCY, ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ, CERTYFIKAT „SZKOŁA UCZĄCA MYŚLENIA”

cer
O szkole
O szkole
O szkole
O szkole
m0

W działaniach szkoły istotną rolę odgrywają Rodzice, nie tylko aktywnie współpracują z nami, ale również są inicjatorami takich przedsięwzięć, dzięki którym udaje im się pozyskiwać fundusze dla szkoły. Od kilku lat aktywnie współpracujemy ze Stowarzyszeniem Rodziców Ziemi Niechanowskiej, Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan, Stowarzyszeniem Wielkopolanie, Ochotniczą Strażą Pożarną, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Gminną Biblioteką i innymi.

Niechanowska „podstawówka”” jest szkoła życzliwą, ale wymagającą. Dbamy o bezpieczeństwo i zapewnienie właściwej opieki naszym uczniom.

Zapraszam Państwa do wirtualnego zwiedzania naszej szkoły, zapoznania się z jej ofertą. Zapraszam również do odwiedzenia nas w Niechanowie.

Dyrektor Renata Włodarczyk
 
Skip to content